Matka Aptekarka testuje… nowe biodegradowalne chusteczki WaterWipes.

Z chusteczkami WaterWipes znamy się już bardzo bardzo długo. Stosowałam je u Michalinki od samego początku i zostały z nami do dziś, choć obecnie w zupełnie innej roli. Dlaczego? Przeczytasz w dalszych akapitach.

Odkąd pamiętam chusteczki nawilżane WaterWipes były najdelikatniejsze, najbezpieczniejsze i… zawsze mokre.  Uwielbiam je za to 🙂

Mega się cieszę, że chusteczki przeszły metamorfozę i od lipca dostępne są już w wersji biodegradowalnej. Co to oznacza i jak są teraz produkowane możesz przeczytać TUTAJ.

 

Chciałabym pokazać Wam dzisiaj jak wiele rodzajów opakowań chusteczek WaterWipes znajdziecie obecnie w ofercie marki.

Pewnie część z Was od razu pomyśli – po co tak duży wybór? Nie wiem jaki był zamysł marki, ale dla mnie jako rodzica jest to świetne posunięcie. Dlaczego?

 • Jak chodziliśmy na spacery z niemowlakiem w wózku, zawsze braliśmy opakowanie to po 60 sztuk. Przy częstych zmianach pieluszki było najwygodniejsze.
 • Teraz, kiedy dziewczynki są duże, wystarczy wziąć na wycieczkę rowerową bądź plac zabaw opakowanie podróżne po 28 sztuk, głównie do umycia rączek oraz w razie awarii pieluszkowej (Misia jest już w połowie odpieluchowana, ale wpadki się czasem zdarzają).
 • Jeśli macie maleństwo i używacie chusteczki nawilżane przy każdej zmianie pieluszki, warto kupić większą pakę po 3,4,9 albo 12 sztuk. Można dzięki temu rzadziej chodzić do sklepu i zaoszczędzić (im większa paka, tym tańsza każde pojedyncze opakowanie).
 • Mając 2,5 i 5,5-latkę w domu, które uwielbiają od zawsze samodzielnie jeść, brudząc się przy tym niemiłosiernie, u nas w kuchni zawsze leżą chusteczki WaterWipes Kids. Dlaczego akurat te? Ponieważ dzięki zawartości naturalnego ekstraktu z orzechów mydlanych lepiej domywają resztki jedzenia z buzi oraz małych rączek. Świetnie sprawdzą się także przy rozszerzaniu diety, a szczególnie przy BLW 😉

Jak widzicie, w zależności od okazji można wziąć odpowiednio duże opakowanie chusteczek. Sprytne, prawda? 🙂 

 

Zanim przejdę do opisu poszczególnych opakowań, jeszcze kilka słów o najważniejszych cechach chusteczek:

 • Skład wciąż jest najlepszy z możliwych. Tylko 2 składniki – 7-krotnie oczyszczona woda i kropla ekstraktu z pestek grejpfruta.
 • Najczystsze na świecie ekologiczne chusteczki dla noworodków (także wcześniaków), niemowląt, dzieci i dorosłych.
 • Ulegają biodegradacji w ciągu 12 tygodni.
 • Są bardzo wytrzymałe dzięki czemu nie rwą się ani nie przedziurawiają podczas użytkowania.
 • Jedwabiście gładka wiskoza jest delikatna dla skóry wrażliwej, atopowej, alergicznej i problematycznej.
 • Chusteczki WaterWipes są zatwierdzone przez instytucje Allergy UK i Skin Health Alliance oraz posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.
 • Wykonane są z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony przy wykorzystaniu energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych.

 

Chusteczki nawilżane WaterWipes, 60 sztuk

Water Wipes, chusteczki nawilżane, 60 sztuk, Matka Aptekarka

Podstawowa wersja chusteczek WaterWipes. 60 sztuk w opakowaniu. Chusteczki do użytku u dzieci od 1.dnia życia. 

 

Chusteczki nawilżane WaterWipes, Super paka, 3 x 60 sztuk

Water Wipes, chusteczki nawilżane, super paka, 3 opakowania, Matka Aptekarka

Super paka z trzema 60-sztukowymi opakowaniami chusteczek w środku.

 

Chusteczki nawilżane WaterWipes, Super paka, 4 x 60 sztuk

Water Wipes, chusteczki nawilżane, super paka, 4 opakowania, Matka Aptekarka

Super paka z czterema 60-sztukowymi opakowaniami chusteczek w środku.

 

Chusteczki nawilżane WaterWipes, Super paka, 9 x 60 sztuk

Water Wipes, chusteczki nawilżane, duża paka, 9 opakowań, Matka Aptekarka

Super paka z dziewięcioma 60-sztukowymi opakowaniami chusteczek w środku.

 

Chusteczki nawilżane WaterWipes, Super paka, 12 x 60 sztuk

Water Wipes, chusteczki nawilżane, duża paka, 12 opakowań, Matka Aptekarka

Super paka z dwunastoma 60-sztukowymi opakowaniami chusteczek w środku.

 

Które chusteczki wybrać? Z bobasem czy bez?

Water Wipes, chusteczki nawilżane, opakowanie z dzieckiem i bez, Matka Aptekarka

Jak pewnie zauważyłyście, opakowania pojedyncze mają na froncie zdjęcie bobasa, a te z super pak nie. Często dostaję pytania dlaczego tak jest. Mamy piszą też czy te opakowania bez bobasa to na pewno oryginalne chusteczki?

Dementuję zatem plotki i potwierdzam, że wnętrze chusteczek jest identyczne. Chodzi o to, żeby odróżnić opakowania pojedyncze (z bobasem) od tych z wieloopakowań (bez bobasa). Tyle 🙂

 

Chusteczki nawilżane WaterWipes, 28 sztuk

Water Wipes, chusteczki nawilżane, 28 sztuk, Matka Aptekarka

Podróżna wersja chusteczek. Idealna na spacer, rower czy wyjście do parku. Mała paczuszka zmieści się wszędzie i będzie zawsze pod ręką.

 

Chusteczki nawilżane WaterWipes Kids, 60 sztuk

Water Wipes Kids, chusteczki nawilżane, 60 sztuk, Matka Aptekarka

Podstawowa wersja chusteczek WaterWipes Kids. 60 sztuk w opakowaniu. Chusteczki zawierają dodatkowo naturalny ekstrakt z orzechów mydlanych, dzięki czemu lepiej domywają buzie i rączki dzieci podczas posiłków, a także w innych awaryjnych sytuacjach, np. gdy jesteśmy na placu zabaw (w piaskownicy) z maluszkiem, który ciągle wkłada rączki do buzi 😉

 

Chusteczki nawilżane WaterWipes Kids, 4 x 60 sztuk

Water Wipes Kids, chusteczki nawilżane, super paka, 4 opakowania, Matka Aptekarka

Super paka z czterema 60-sztukowymi opakowaniami chusteczek w środku.

 

Które chusteczki wybrać? Z maluszkiem czy bez?

Water Wipes Kids, chusteczki nawilżane, 60 sztuk, opakowanie z dzieckiem i bez, Matka Aptekarka

Tu sytuacja jest analogiczna do podstawowych WaterWipes. Opakowania pojedyncze mają na froncie zdjęcie malucha, a te z super pak nie. Tu także pojawiają się pytania dlaczego tak jest i czy to na pewno oryginalne opakowania chusteczek.

Dementuję zatem plotki i potwierdzam, że wnętrze chusteczek jest identyczne. Chodzi o to, żeby odróżnić opakowania pojedyncze (z maluchem) od tych z wieloopakowań (bez malucha). Tyle 🙂

 

Chusteczki nawilżane WaterWipes Kids, 10 sztuk

Water Wipes Kids, chusteczki nawilżane, 10 szt, wersja podróżna, Matka Aptekarka

Podróżna wersja chusteczek dla starszych dzieci. Idealna na spacer, rower czy wyjście do parku. Zwłaszcza wtedy, gdy po zabawie dziecko chce umyć rączki i coś zjeść. Następnie po posiłku idealnie sprawdzą się do wytarcia buzi. Mała paczuszka zmieści się wszędzie i będzie zawsze pod ręką.

 

PS Na rynku pozostają cały czas poprzednie opakowania chusteczek WaterWipes (nie biodegradowalne), jednak jest ich już coraz mniej. Dlaczego? Po prostu tak wygląda naturalny proces wprowadzania nowych produktów. W części sklepów można spotkać jeszcze starą wersję (dopóki nie wyprzedadzą swoich zapasów), a przy kolejnych zamówieniach pojawią się już nowe.

Oczywiście obie wersje chusteczek nawilżanych WaterWipes mają świetną dwuskładnikową kompozycję (woda i kropla wyciągu z grejpfruta), stąd jeśli posiadasz je w domu, bezpiecznie możesz ich obu używać 🙂

 

Enjoy!

Ana

 

Artykuł powstał we współpracy z marką WaterWipes.